Deniz kabukları
Strombus-lentiginosus-resim-9202.jpg

Deniz kabuğu Strombus lentiginosus Yarım Kg

Sol taraftaki görselin üzerinde fareyi kaydırarak ürünün daha detaylı görsellerini inceleyebilirsiniz.

  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Ödeme

Strombus lentiginosus veya Lentigo lentiginosus  Ürün Boyu: 6 cm -7,5 cm ; Kg yaklaşık 20 adet

Orta derecede nadirdir. Bazı bölgelerde oldukça düzenli olarak görülebilirler, fakat diğer birçok türden farklı olarak, hiçbir zaman çok sayıda değildirler. Lagün resifleri, pinnacles ve denizin sığ kısımlarındaki kumlu ve çakıllı alanlarda yaşarlar.

Resiflerde gün boyunca kuma gömülürler, genellikle yaklaşık 3 ila 13 m derinliklerinde çiftler halinde bulunurlar ve yetişkin kabukları yaklaşık 65 ila 90 mm arasında değişir. Strombidae familyasındandır.

Bu türün maksimum kabuk uzunluğu 100 mm'dir, ancak daha yaygın olarak 75 mm'ye kadar büyür.

Birçok strombotta olduğu gibi, Lentigo lentiginosus'un yetişkin kabuğunun, karakteristik derini geniş çentik, çok kalın ve arkaya doğru genişlemiş kalın bir dış dudağı vardır. Vücut sarmal spiral kordonlar ve omuz ile yükseltilmiş topuzlardan oluşşan küt kabarcıkların sıraları ile süslü özellikle düzensiz bir yüzeye sahiptir. İç dudak, pürüzsüz ve geniş bir kallusla,sivri uçlu ve vücudun her tarafına yayılmıştır . Kabuğun uzun bir sivri tepesi ( ucu ) vardır. Birbiri üzerinde neredeyse tamamen katlanır bir dizi ağır düğme ve koru vardır.

Kabuk rengi genellikle büyük düzensiz kahverengi lekeler ve kabuk yüzeyi üzerinde aralıklarla oluşan noktalarla beyazdır. Sütunlu kallus, karakteristik bir soluk gümüşi parlaklığa sahiptir. Dış dudakların lateral kenarı bir dizi ten leke içerir. İç üzerindeki açıklık ( diafram ) turuncu veya pembe renklidir.

Lentiginosus , Doğu Afrika'dan , Doğu Polinezyası'na , Aldabra'ya , Madagaskar'a , Mauritius'a ve Tanzanya'ya ve aynı zamanda güney Japonya'ya ve kuzey Avustralya'ya kadar Hint-Pasifik'e kadar yaygındır.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Garanti Şartları

birmax.com da Bütün ürünlerimiz yüzde yüz memnuniyet garantisindedir.Sorgusuz sualsiz geri iade edebilirsiniz..Bebek şekeri malzemelerinde 16.Yıl ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti sadece birmax.com da

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.


Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.